PASAPORT İLE ARAÇ KİRALAMA

PASAPORT İLE ARAÇ KİRALAMA

Ülkemizi her yıl binlerce yabancı uyruklu misafir ziyaret ediyor. Kimileri işleri gereği ülkemize gelirken kimileri de turistik ziyaret amacıyla ülkemizde konaklayabiliyor. Yabancı uyruklu kişilerin, ülkemizi ziyaret ettikleri esnada araç kiralama ihtiyaçları da olabiliyor. Bu sebeple araç kiralama hizmeti veren firmaları ziyaret ederek hizmet alabiliyorlar.

Araç kiralama hizmetlerinden T.C. vatandaşlarının yararlanabildiği gibi yabancı uyruklu kişiler de aynı şekilde yararlanabilirler. Ancak yurtdışı sürücü belgesi olan kişilerin ülkemizde araç kullanabilmeleri için izlemeleri gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürlere dikkat edip imzaladıkları sözleşmenin içeriğine de dikkat etmelilerdir. Bilinmesi gereken bir önemli nokta da kişinin uyruğu ne olursa olsun sözleşmenin dilinin uluslararası bir dil olan İngilizce olması gerekir.

Yabancı uyruklu kişilerin büyük çoğunluğu hava yolu ile ülkemize giriş yapmaktadır. Giriş yaptıkları esnada, rahatlıkla araç kiralayabilmeleri için pasaportlarına giriş kaşesi vurdurmaları gerekir. Yabancı uyruklu kişiler hava alanlarında bulunan araç kiralama hizmeti veren şirketlerden de faydalanabilirler. Havaalanından araç kiralama işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için www.cukurovacarrental.com  sayfamızı ziyaret edin.

Whatsapp Telefon
UA-234738395-1